понеделник, 22 октомври 2018 | Вести денес: 77 ново

Работници протестираат – блокиран Прилеп-Градско

Сообраќајот на патот Прилеп-Градско од 11 часот е целосно блокиран, информира АМСМ.

„На регионалниот пат Прилеп-Градско кај м.есноста Запошки мост на излез од Прилеп, поради јавен собир од страна на околу 40 вработени во ’11-ти Октомври Еуро Композит’ со поставување на автомобил, сообраќајот е целосно блокиран“, се вели во известувањето од АМСМ.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top