сабота, 18 август 2018 | Вести денес: 90 ново

Што не треба да прават жените после секс?

Многу пати сме слушнале дека после секс најдобро е да го испразнете мочниот меур, но потребно е да направите уште нешто.

Експертите велат дека после секс добро е да мокрите за да ги исфрлите сите можни бактерии. Освен тоа, тие препорачуваат и со мек и сув пешкир да се избришете од сите телесни течности како не би предизвикале развој на бактерии и настанување на инфекции.

За да се почуствувате уште посвежо, измијте се со млака вода и сапун.

Покрај тоа, најдобро е пред спиење во спалната соба да бидете без долна облека, за да дише вагината.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top