понеделник, 22 октомври 2018 | Вести денес: 82 ново

Видео кое ќе ве расплаче: Снимката од Глоговац која ја споделува целиот регион

Прераната смрт на големиот актер Небојша Глоговац во 49 година по тешката болест предизвика огромна тага во Србија и во регионот.

Неговите колеги занемеа од болка, простувајќи се не само од актерот туку и од големиот човек, со големо срце и душа.

На социјалните мрежи се споделува снимката на која се заедно Глоговац и Маринко Маџгаљ, кој почина во март 2016 година.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top