понеделник, 22 октомври 2018 | Вести денес: 82 ново

Внуката на Павароти пее импресивно (видео)

Внуката на оперскиот пејач Лучијано Павароти, Марија Крачун, пее импресивно како својот дедо.

Таа на едно гостување во италијанската телевизија РАИ 1 пред неколку години ја отпеа песната Caruso и ги воодушеви сите.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top