недела, 18 ноември 2018 | Вести денес: 42 ново

Силен земјотрес во Црна Гора!

Релативно силен земјотрес со јачина од 4.4 по рихтер ја погоди Црна Гора пред речиси еден час. Ова е којзнае кој во редот земјотреси кои го потресоа Балканскиот полуостров.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top