петок, 22 јуни 2018 | Вести денес: 104 ново

Руски авион со 65 патници исчезна близу Москва

Патнички авион Ан-148 што полетал од московскиот аеродром Домодедово, исчезнал од радарите по полетувањето. Руски медими јавуваат дека авионот најверојатно се урнал во Раменскиот регион. Во авионот што летал кон Орск, имало 65 патници и шест члена од екипажот. Леталото било сопственост на авиокомпанијата Саратов Ерлајнс. Кон реонот на несреќата упатени се спасувачки тимови, јави Тасс.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top