понеделник, 22 октомври 2018 | Вести денес: 78 ново

Лудило во студиото: Оваа натпреварувачка имаше амајлија-крст од Ерусалим и доби…

Уште една драма во квизот „Се или нешто”. До убавата домаќинка на квизот Лила Филиповска овојпат застана натпреварувачката Добринка, која со својата амајлија, крст од Ерусалим, зеде 250.000 денари, со што ќе ја паметиме како една од натреварувачите кои зеле највисоки суми досега.

Иако ги отвори високите суми, на крај и остана кутијата со милионот и само уште една, која и донесе висока понуда од банкарот од 250 илјади денари кои реши да ги земе. Таа својата кутија, која се воспостави дека има 5.000 денари ја продаде за неверојатни 250.000.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top