вторник, 16 октомври 2018 | Вести денес: 96 ново

Повредени две лица во сообраќајка на автопатот Демир Капија-Удово

Едно лице е потешко повредено, а едно со полесни повреди во сообраќајка, што се случи вечерва на автопатот Демир Капија-Удово и предизвика прекин на сообраќајот.

Портпаролот на СВР Велес, Верољуб Додевски информира дека патничко моторно возило се извртело и удрило во товарно возило на делот од патот по демиркаписките тунели.

Потешко повредениот патник е пренесен на скопските клиники.

На терен се полициски екипи и се чека увид од страна на јавен обвинител.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top