среда, 14 ноември 2018 | Вести денес: 0 ново

ЛШ: Барселона го пречекува Вардар

Денеска во Лигата на шампионите ќе се одиграат три средби, сите од групата “А“. Во 18 часот во Барселона, македонскиот шампион Вардар и гостува на Барселона.

10.02.2018 г., 16.00 часот:  Висла Плоцк – ППД Загреб  (А)

10.02.2018 г., 17.30 часот:  Кристијанштад – Нант  (А)

10.02.2018 г., 18.00 часот:  Барселона – Вардар  (А)

Веќе се одиграни две средби од 11. коло:

07.02.2018 г., 19.30 часот:  Кил – Веспрем  (Б)  22:20 (14:9)

07.02.2018 г., 20.00 часот:  Мешков Брест – Алборг  (Б)  23:23 (10:12)

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top