недела, 18 ноември 2018 | Вести денес: 39 ново

Гори автобус на ЈСП кај „Палома бјанка“ (ФОТО)

Се запали автобус на ЈСП на крстосницата на „Димитрија Чуповски“ и „Даме Груев“, објавија корисници на Фејсбук нагрупата Ѕид на сообраќајниот срам.

Автобусот што се запалил е број 50, а се работи за старите двојни автобуси кои се уште не се повлечени од употреба.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top