недела, 23 септември 2018 | Вести денес: 2 ново

Што се случува со мостот на Бит-пазар? (ВИДЕО)

Пешачкиот мост на Бит-пазар не може да се користи. Ѓубре, измет, шприцови има на двете простапни страни, па луѓето се изложени на опасност и прометниот булевар „Крсте Петков Мисрков“ го минуваат на пешачкиот премин.

Булеварите се во нагдлежност на Градот Скопје. Овој дел од градот, иако прометен, со години е заборавен, а заборавот се наталожил како ѓубре, негрижа, опасност и мизиерија од двете страни на пешачкиот мост на Бит-пазар.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top