среда, 14 ноември 2018 | Вести денес: 0 ново

Понижување цели 15 минути: Тимот на нашиот Талески го прегази Лемго со серија од 14 – 0 (видео)

Екипата на Лемго не така одамна важеше за состав од кој се плашеа најсилните европски екипи, но по се изгледа дека само името останало од овој бундеслигаш. Во вчерашниот меч против тимот на нашиот Филип Талески, Рајн Некар Левен, екипатан на Лемго забележа неверојатни 14 – 0 по само 16 минути во првиот дел.

Во вториот дел малку се опуштија „лавовите“, инаку на гостите им се закануваше бродолом. Рајн Некар го победи Лемго со 38:17, а нашиот Талески даде 4 голови од исто толку обиди.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top