четврток, 15 ноември 2018 | Вести денес: 18 ново

Со ракување жените ќе откријат дали нивниот маж е пастув во кревет!

Една нова студија на истражувачите од Универзитетот во Џорџтаун откриле дека дамите можат да разберат дали некој маж е бог во кревет, a без да се запрашаat колку е достоен за тоа.

Ова е објавено од страна на весникот „Дејли Стар“, осврнувајќи се на резултатите од истражувањето на истражувачите од Република Кореја.

Всушност, клучот во оваа пресуда лежи во неговото ракување. Може ли тоа да ви кажe дали мажот во кревет е пастув или…

Јужнокорејските научници открија дека колку е посилно ракувањето на човекот, толку е подобар во сексот.

Студијата опфатила 1.170 мажи чија сила на ракување се сметала со механички динамометар.

Истражувачите откриле дека зголемување од 5 килограми моќ на ракување одговара на 18 отсто намалување на ризикот од импотенција или на проблеми со ерекција.

Послабиот зафат создава пониски нивоа на машкиот хормон тестостерон, кој исто така влијае и на силата на мускулите и на потенцијата

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top