сабота, 22 септември 2018 | Вести денес: 10 ново

Пандев стрелец за Џенова во триумфот над Лацио (видео)

Пандев и Џенова му приредија непријатно изненадување на Лацио и го совладаа со 2-1 на гостувањето во Рим со што оваа екипа си ги зголеми драстично шансите за опстанок во Серија А.

Токму Пандев го отвори резултатот против својот некогашен тим со што како што пишуваат италијанските медиуми му го загорчи животот на Лотито…Пароло израмини за Лацио, а Лаксалт ја донесе победата за гостите во 92 минута.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top