среда, 14 ноември 2018 | Вести денес: 0 ново

Измамен од седум метри: Борко Ристовски прими мајсторски гол од пенал (видео)

Во натпревар од шпанската лига, македонскиот голман Борко Ристовски прими гол од седум метри, погодок каков што не се гледа често.

Барселона очекувано лесно го победи тимот на Пуерто Сагунто, но она за кое се зборува по овој меч е голот на Жоан Боеседу. Тој успеа на мајсторски начин да го измами Борко од пенал.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top