четврток, 20 септември 2018 | Вести денес: 75 ново

Италија го назначи Луиџи ди Бјаџо за селектор

Италијанската фудбалска федерација објави дека го назначила за национален тренер Луиџи ди Бјаџо, кој досега ја водеше младинската репрезентација.

Тој го заменува отпуштениот пред два месеци, Џампиеро Вентура, кој не успеа да ја квалификува Италија на Светското првенство во Русија ова лето.

Засега, Ди Бјаџо ќе го предводи тимот за контролните средби со Англија и Аргентина во март.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top