среда, 14 ноември 2018 | Вести денес: 0 ново

Ацо Јоновски за Германците голем како Александар Македонски (ВИДЕО)

Секогаш е убаво да се слушат македонски песни во клупскиот спорт, посебно кога тоа доаѓа од странство а не од земјава.

Таков пример ни доаѓа од Германија, каде соиграчите на Ацо Јоновски ја славеапобедата со македонската култна песна „Излези момче право на тераса“.

Може да се претпостави дека влијанието на „Фалангата“ кое останало кај колегите на Јоновски била со гигантски пропорции, па затоа и ја пееја оваа песна по последната победа.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top