среда, 14 ноември 2018 | Вести денес: 0 ново

Лино Червар не се враќа во Металург?

Официјално се уште актуелниот тренер на Металург, Лино Червар, нема да биде на утрешната прес-конференција, а нема да биде ни на неделниот натпревар на „металурзи“ во СЕХА лигата против Војводина, со кој го почнуваат вториот дел од сезоната, објави „Екипа“.
„Лино Червар нема да биде на прес-конференцијата. Но, други официјални информации врзани со неговото враќање во Металург, нема“ – е единствената информација од Металург.
Подготовки на Металург за втората полусезона ги водеа Александар Јовиќ и Петар Мисовски, а многу веројатно, двајцата тренери ќе ги предводат „металурзи“ од клупата и на преостанатите натпревари во СЕХА лигата и во плеј-офот во домашната Супер лига.

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top