вторник, 16 октомври 2018 | Вести денес: 95 ново

Тројца загинати кога автобус удри во патници на постојка во Истанбул

Три лица загинаа, а неколкумина други се повредени утрово кога автобус на градскиот превоз удри во група патници на една автобуска постојка во истанбулската населба Ускудар.

Автобусот се движел со голема брзина и удрил во лицата кои чекале на постојката. Според првичните информации, при инцидентот загинале две жени и еден маж.

На местото на настанот стигнале поголем број амбулантни и полициски возила, а полицијата го блокира реонот.

Засега не се познати причините за инцидентот.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top