вторник, 16 октомври 2018 | Вести денес: 96 ново

Инцидент во автобус на влезот во Драчево: Двајца скопјани нападнале контролор на ЈСП

На 29.01.2018 година, околу 13 часот во автобус бр.67, кој се движел на релација Зелениково – Транспортен Центар, на влез на с. Драчево, С.Н. (53), вработен како контролор во Јавното сообраќајно претпријатие, бил физички нападнат од страна на лицата С.М.(22) и И.М.(26).

Причина за физичкиот напад било претходна расправија за неплаќање на карти за превоз. Физичкиот напад е расчистен и против лицата ќе биде поднесена прекршочна пријава од Законот за прекршоците против јавниот ред и мир.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top