четврток, 15 ноември 2018 | Вести денес: 30 ново

Убаво погледнете, многу добро го познавате (ФОТО)

Со гламурозна забава синоќа во сараевскиот хотел „Хилс“ ТВ Хајат го прослави десеттиот роденден на естрадната емисија Глам блам. Низ годините Глам блам беше домаќин на многу славни личности од БиХ, но и од регионот.

Калиопи и Жељко Самарџиќ со сосема нов стил

Меѓу присутните на прославата беа Бранко Ѓуриќ Ѓуро, Сергеј Ќетковиќ, Жељко Самарџиќ, Тонќи Хуљиќ, Нина Бадриќ, Калиопи, Дубиоза колектив и други.

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top