недела, 18 ноември 2018 | Вести денес: 42 ново

Франција освои бронзен медал на ЕП во Хрватска

Франција го освои утешниот бронзен медал на Европското првенство во Хрватска, откако успеа да го издржи силниот финиш на Данците за 32:29 победа над Данска.

Французите рано стигнаа до предност од два гола, меѓутоа при крајот на полувремето Данците повторно се вратија израмнети. Откако резултатот беше 11:11, Карабатиќ постигнува два гола за да ја врати предноста на +2 (13:11) за на полувреме да се отиде со 17:14 предност на „триколорите“.

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top