вторник, 16 октомври 2018 | Вести денес: 97 ново

Вооружен и со фантомка на глава влегол во колонијал

Машко лице маскирано со фантомка на главата и вооружено со пиштол, влегол во колонијал и со закана од вработените го одзел дневниот промет.

Грабежот се случил вчера во 20.40 часот во колонијал на улицата „Боро Менков“ во скопската населба Скопје Север.

Дневниот промет изнесувал околу 20.000 денари, кој откако го земал избегал во непознат правец.

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top