недела, 18 ноември 2018 | Вести денес: 42 ново

Актерката од „Чиста љубов” се разведе по 30 години брак – ги зачуди сите со односот кон бившиот

Актерката од Чиста љубов, која ја игра мајката на Соња која е болна, Сања Вејновиќ, се разведе пред две години, но сепак е во многу добри односи со поранешниот сопруг, директорот Горан Мечава.

Тие по 30. години брак и понатаму често се гледаат и се дружат, а актерката не крие дека е среќна.

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top