среда, 22 август 2018 | Вести денес: 0 ново

Парижанките од 20-те години на минатиот век инспирација за Ели Сааб (фотогалрија)

Парижанките во ’20-тите години на минатиот век се инспирација за Либанскиот дизајнер Ели Сааб, кој на модната недела во Париз ја промовираше својата најнова колекција, фустани од висока мода за сезоната полет/лето 2018.

Моделите на Сааб се софистицирани и елегантни, и целосно го отсликуваат стилот на популарниот дизајнер.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top