недела, 18 ноември 2018 | Вести денес: 32 ново

Цветната градина на „Шанел“ (фотогалерија)

Париската модна куќа „Шанел“ и Карл Лагерфелд ја претставија новата колекција на висока мода. Моделите продефилираа во голема цветна градина која наликуваше на онаа во Версај.

Розовите фустани, здолниште во форма на лале, мини фустани, вечерни тоалети и разни интерпретации на познатите Шанел-сакое доминираат во колекцијата за пролет 2018.

Лагерфелд од материјали за пролетната колекција користел свила, тул, пердуви, твид…

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top