сабота, 18 август 2018 | Вести денес: 90 ново

Почина млад кошаркар, имаше само 27 години

Иван Јовановиќ, поранешен кошаркар на неколку познати клубови, почина на 27 – годишна возраст по долгата и тешка болест.

Роден е на 7 февруари 1990 во Љубљана. Тој во 2006 година беше кадетски шампион на Србија и Црна Гора, потоа играл во Ниш до 2012 година.

За жал, се разболел и ја изгуби битката за живот.

Погребот ќе се одржи денес на гробиштата во Ниш.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top