сабота, 20 октомври 2018 | Вести денес: 52 ново

Навивачки идиоти на денот

Да нема забуни, овие на горнава фотка не се тие. Туку овие двајца подолу. Зашто нели, Македонија се сакала и кога победува и кога се губи. Демек. Час ги воспеваат играчите, велат вие сте херои, наши лавови, а сега станаа гомнари, брука и слично… Понекогаш кога човек подлабоко ќе размисли, како некој од горе да не ни дава да успееме, баш поради вакви идиоти од „навивачи“.

Извор: Спорт1

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top