петок, 17 август 2018 | Вести денес: 2 ново

Промашен пенал што не се заборава, но и гол што долго ќе се памети – Летачкиот Манасков (видео)

Дејан Манасков е еден од трагичарите во македонскиот состав по промашениот пенал во последната секунда од мечот барем за избегнување на пораз од Чешка.

Манасков не го реализираше пеналот за бод, но ете за него ќе остане запишан прекрасниот гол на денот на Европското првенство во Хрватска. „Летечкиот Манасков“ во 54. минута на извонреден начин прифати една „отпад топка“ реализирајќи за наше водство… Гол за паметење!

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top