сабота, 20 октомври 2018 | Вести денес: 55 ново

Кире се врати, навистина се врати (видео)

По досуден жолт кратон за екипата на Чешка, судиите досудија и седмерец за Македонија.

Тогаш на теренот влезе капитенот на Македонија Кирил Лазаров, кој како и секогаш не промарши и постигна гол.

Македонија на полувреме е со минимална предност против Чешка 13:11.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top