вторник, 16 октомври 2018 | Вести денес: 98 ново

Македонија на полувреме води со 13-11, Кире Лазаров на клупа

Со седумте одбрани на голманот Борко Ристовски, македонските ракометари заминаа на пауза со два гола предност пред чешките избраници. Македонските ракометари првите 30 минути ги играа без капитенот Кире Лазаров, кој влезе во игра само за реализација од линијата на седум метри.

Филип Талевски, Мартин Вековски, Стојанче Стоилов, Дејан Манасков, Филип Миркуловски се стрелци на по два гола. На листата на стрелци се запишаа Гоце Горгиевски и Филип Кузмановски.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top