понеделник, 15 октомври 2018 | Вести денес: 75 ново

Еден е Вујовиќ-тајмаут за паметење: Ако Канелјас те помине ќе те убијам…(видео)

Селекцијата на Словенија направи пријатно изненадување и ја доби Шпанија на денашната средба во Вараждин, а свое шоу за време на средбата поточно за време на еден тајм-аут имаше неповторливиот Веселин Вујовиќ.

Популарниот Вујо имаше јасна и прецизна порака до своите момци во случај ветеранот Жоан Канелјас да ги помине во одбраната.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top