сабота, 20 октомври 2018 | Вести денес: 50 ново

Koби Брајант номинран за Оскар (видео)

Краткиот анимиран филм „Dear Basketball“ заработи номинација за Оскар, беше потврдено денеска. Тоа не би било некој вест доколку на истиот автор не е легендарниот Коби Брајант, петкратниот НБА шампион и еден од најголемите кошаркари кои некогаш истрчале на паркетот во НБА.

Брајант е сценарист и извршен продуцент на филмот, додека режисер е Глен Кејн.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top