сабота, 20 октомври 2018 | Вести денес: 50 ново

Пукање во училиште во САД, има мртви и повредени

Најмалку едно лице е убиено во пукање во средно училиште во Кентаки, јавија агенциите, повикувајќи се на локалните власти.

Како што се наведува, има многу ранети.

Гувернерот Мет Бевин на Твитер објави дека инцидентот се случил во утринските часови по локално време во училиштето „Маршал каунти“.

Засега не се познати други детали.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top