сабота, 20 октомври 2018 | Вести денес: 56 ново

Блиц интервју со Кире Лазаров: Кој е најголем лутко, а кој спанко во македонската репрезентација (видео)

Капитенот на македонската ракометна репрезентација, кој иако ќе биде во составот, се уште е неизвесно дали вечерва ќе игра против репрезентацијата на Чешка, со интересни одговори за карактерните особини на неговите соиграчи.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top