вторник, 16 октомври 2018 | Вести денес: 96 ново

Некој го прекина Морган Фримен во говорот – тој му врати на фраерски начин (видео)

На завчерашното доделување на SAG Awards (Screen Actors Guild Awards, Скреен Актерс Гилед Авордс) актерската легенда Морган Фримен доби награда за животно дело.

Додека култниот актер држеше говор некој во првите редови разговараше гласно, што воопшто не му се допадна на Фримен. Само што започна да се заблагодарува за наградата, Фримен му се обрати на оној кој со своето гласно зборување му пречеше во тоа и ги собра симпатиите во салата.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top