сабота, 20 октомври 2018 | Вести денес: 52 ново

Адреналинска венчавка – развлекле мрежа на над 120 метри над пустината и си рекле „да“

Американскиот пар Рајан Џенкс и Кимберли Веглин од Јута си го кажаа судбоносното „да“ на 120 метри над земјата во пустина.

Имено тие равлекле шарена мрежа над кањонот каде заедно со кумовите си ги изговориле заклетвите.

Невестата по церемонијата изјавила дека за нив било нормално да се венчаат во воздух, но дека на моменти им било непријатно.

Младенците на Инстаграм изјавиле дека темепратурата била само еден степен.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top