недела, 21 октомври 2018 | Вести денес: 63 ново

Утре без струја дел од Ѓорче Петров

Заради закажани технички зафати во дистрибутивната електро мрежа, утре од 08:30 до 14:30 часот, без електрична енергија ќе останат корисниците од дел од ул. Арсениј Јовков, дел од ул. Сремски Фронт, дел од ул. Ѓорче Петров во близина на општинката зграда како и дел од ул. Мечкин Камен, во Општина Ѓорче Петров, соопшти ЕВН Македонија.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top