сабота, 20 октомври 2018 | Вести денес: 51 ново

Аљаска ја погоди силен земјотрес – издадено предупредување за цунами!

Предупредување од цунами издаддено е на Аљаска, после земјотресот со јачина од 8,1 степни по Рихтер, кој ја погоди оваа област.

Состојбата на Аљаска е алармантна.

Епицентарот на земјотресот е забележан на длабочина од 19,3 километри, 281 километри југоисточно од градот Кодиак на Аљаска.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top