понеделник, 22 октомври 2018 | Вести денес: 58 ново

Изгоре куќа во Прилеп, слепо момче спасено во последен момент

Во пожар, предизвикан од неисчистен оџак, вчера изгоре куќа во Прилеп.

Според информациите на МВР, вчера околу 15,30 часот било пријавено дека во Прилеп на улица Задарска во куќа сопственост на Д.В.(35) избувнал пожар, при што опожарена била целата куќа. Причина за пожарот бил неисчистен оџак.

Пожарот бил изгаснат од Територијална противпожарна единица- Прилеп. Увид на местото на настанот ќе се врши во текот на денешниот ден.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top