понеделник, 22 октомври 2018 | Вести денес: 47 ново

Потег на мечот: Двојната одбрана на Никола Митревски (видео)

Во ситуација кога бевме целосно надиграни од страна на противникот, слаба утеха е што најдобриот потег на натпреварот е дело на наш репрезентативец.

Конкретно, Никола Митревски кој бранеше феноменално во второто полувреме (14 одбрани за 30 минути), при што во една ситуација за неколку секунди два пати ги спречи шпанските репрезентативци да ја затресат неговата мрежа.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top