понеделник, 22 октомври 2018 | Вести денес: 47 ново

Македонска навивачка разочарана од поразот е хит на социјалните мрежи

Денеска е тежок ден за македонските навивачи. Иако во голем број отпатуваа за Вараждин, сепак македонските ракометари вечерва доживеаја дебакл во првиот меч од главната фаза. Македонија загуби од Шпанија со убедливи 31:20.

Интернетот трпи и порази, па така и во добро и во лошо твитер заедницата не мирува. Посебен хит е оваа македонска навивачка…

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top