понеделник, 15 октомври 2018 | Вести денес: 83 ново

Без Лазаров до крајот на Европското првенството?

Селекторот на македонската репрезентација, Раул Гонзалез не е оптимист околу повредата на нашиот капитен Кире Лазаров.
„Најверојатно ова ќе биде последен натпревар за Лазаров. Повредата не изгледа добро. Тоа ќе биде голем проблем за нас, бидејќи тој е играч на кој се базира нашата игра и ќе биде многу тешко без него во продолжението“, изјави Раул Гонзалез.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top