вторник, 16 октомври 2018 | Вести денес: 97 ново

Американски амбасадор во Русија влезе во замрзнато езеро за Водици (видео)

Американскиот амбасадор во Русија ,Џон Хантсмен влезе во смрзнато езеро за Водици .

Тој ваквиот потег го објасни како желба да им се приближи на Русите . Додека влегуваше в замрзнатото езеро , од околу се слушаа овации .

,,Неверојатно искуство “ , рече амбасадорот на излегување од водата .
Вели дека за овој потег бил инспириран од снимките на Јутјуб .

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top