недела, 21 октомври 2018 | Вести денес: 63 ново

Гонзалез: Целиот натпревар игравме катастрофално, би сакал да заборавам

Целиот натпревар го изигравме катастрофално. Немавме шанса, би сакал да го заборавам овој натпревар и да се фокусираме на следниот, изјави селекторот на Македонија, Раул Гонзалез по поразот на Македонија од Шпанија со 31:20.

Тој изјави дека е загрижен поради повредата на Кире Лазаров, бидејќи тој е важен за нашиот тим и нашата игра. Раул сепак не можеше да прецизира колку е сериозна повредата на Лазаров.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top