сабота, 18 август 2018 | Вести денес: 90 ново

Почина Алисон Ширмор, продуцентот на „Војна на Ѕвездите“

На 54 години почина Алисон Ширмор, една од најпознатите продуценти на Холивуд.

Алисон Ширмор ги продуцираше филмовите како што се “Војна на Ѕвездите”, “Игри на гладта”, “Пепелашка”.

Според информациите кои ги пишува „Variety“, Алисон починала во медицински центар во Лос Анџелес, по компликации предизвикани од рак на белите дробови.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top