вторник, 16 октомври 2018 | Вести денес: 97 ново

Познат лик се враќа во тимот: Раул направи една замена за мечот со Шпанија

Селекторот на македонската репрезентација, Раул Гоназлез направи една промена во составот за дуелот со Шпанија.

Шпанскиот стратег го враќа Филип Лазаров, кој поради болки во задната ложа го прескокна мечот со Германија.

– Лазаров кој ги даде клучните голови против Словенија и Црна Гора, ќе биде на местото Никола Марковски, јавува Спортмедиа.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top