сабота, 20 октомври 2018 | Вести денес: 50 ново

Протсет на Македонците во Лондон: Патриотите кои 2 месеци го бранеа Уставот да бидат ослободени од притвор ( фото – видео)

Македонските иселеници во Лондон денеска излегоа на простес од каде испратија поддршка за неправедно притворените патриоти кои повеќе од два месеци го бранеа Уставот на Македонија.

– Им даваме безрезервна поддршка на нашите патриот кои два месеца го бранеа уставниот поредок на Република Македонија и завршија во притовор. Бараме политичкиот прогон кон неправедно притворените уставобранители веднаш да престане и да се почитува правото и Уставот на Република Македонија. Слобода за Игор, Слобода за сите невини луѓе, порачаа Македонците од Лондон.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top