петок, 17 август 2018 | Вести денес: 2 ново

Сопругот на Елена Божиновска: Ве поздрави сите и рече: Христос посреди нас!

Сопругот на Елена Доцевска Божиновска, Игор Божиновски, постојано испраќа пораки преку својот фејсбук профил барајќи слобода за неговата сопруга на која и се суди за настаните во Собранието на 27 април минатата година.

Ја видов вчера … зад стакло … ослабена и исцрпена, но на нозе и во строг пост пред Богојавление. Од посебен материјал е ТАА! Верник! Борец! Хероина! Ве поздрави сите и рече: Христос посреди нас!
Бог се јави ☦ – напиша Игор.

Елена е во притвор речиси два месеци.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top