недела, 21 октомври 2018 | Вести денес: 63 ново

Бојан Чунде: „Со силна верба станав од инвалидската количка” (видео)

Доказ дека чудата се случуваат во животот и дека силната верба и волја можат да ја променат состојбата во која би се нашле, е токму прилепчанецот Бојан Чунде.

Бојан е роден со “Хемофилија Б” – генетски наследна состојба. Животот му го задал првиот удар уште од раѓање, а вториот удар го добил кога имал 20 години и доживеал повреда, при што останал во инвалидска количка.

Никој од лекарите не му гарантирал дека одново ќе може да функционира како порано, но цврстата убеденост дека ќе успее му овозможила денес да живее нормален живот.

Бојан во емисија на ТВ21 ја раскажува својата приказна и сите згоди и незгоди кои ги доживеал во животот.

Погледнете:

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top